INTERVIEW

Fobia zine / Metalnation zine
Nadějná zlo metalová (death, black) formace z Třince. Deska Sign Of Our Extinction na světě, několik koncertů za sebou a o dílčí úspěchy taky není nouze. Vše mají před sebou. Je odstartováno.

Kdy byla vaše skupina založena a co bylo prvotním impulsem k její vzniku?
Kapela byla založena v roce 2002. Impulsem pro její vznik byl především tvůrčí přetlak, chuť hrát, koncertovat a netrávit čas pouze chlastáním a přikusováním řízků.

Představte jednotlivé členy - věk, zda již někde hráli a jak dlouho hrají na svůj nástroj?
Glufka - věk 32 3/4 , řve od chvíle, kdy byl odtažen od matčina prsu (je velmi pravděpodobné, že už mnohem dříve), působil v kapelách Penumbra, Willow, Tyfus a jako host na nahrávkách kapel R.E.T. a Devastathor
Gerda - věk 23 1/2 , na kytaru hraje 8 let, působí v bočním projektu Cotlikcore
Misz - věk 30 3/4 , na kytaru hraje asi 10 let, předtím působil v kapelách Penumbra a Willow
Palo - věk 23 1/4 , na basu hraje asi 4 roky
Rumek - věk 22 1/2 , hraje s přestávkami 22 1/2 let, v současnosti působí (nejen) jako bubeník v kapelách Cotlikcore, Mocmyshma, Goat Ropers, Kretslopp a v bezpočtu občasných projektů, v minulosti působil v kapelách Frog Grinders, Mortis Pictus, The Outsiders a v bezpočtu občasných projektů

Za jakých podmínek jste nahrávku pořídili, jak jste s ní spokojení, jaký byl náklad (ks), jak jde zatím na odbyt, jaká je cena?
CD bylo vydáno vlastním nákladem v počtu 300 kusů po 150 kč. Nahrávku jsme pořídili za bojových podmínek (jako první kapela ve studiu v průběhu dostavby) a ve víceméně permanentním alkoholovém oparu + neuvěřitelné problémy technického rázu v průběhu nahrávání (dvě vyhořelé zvukové karty, špatný mikrofon).

Texty – proč jste rozhodli zpívat anglicky, kdo je autorem slov, jaká témata volíte?
Texty píše Glufka zásadně v angličtině (dle jeho názoru čeština+metal=shit, je pravda, že stravitelné použití češtiny, obzvláště v metalu, je velmi těžkým úkolem), byť jeho jazykové vybavení není ještě valné. Texty jsou o vše ubíjející realitě, jejích příčinách a únicích z ní.

< • >

MEDIA

Interview
Reviews