HISTORY

česká verze / english version
Vznik kapely se datuje na jako roku 2003. Stará sestava se často měnila, avšak bez známek progrese. Proto se po roce zkoušení a pár živých vystoupeních dva zakládající členové Misz a Glufka rozhodli vnést čerstvý vzduch do zahnívající kobky s názvem Bitterness. Tento čerstvý vzduch byl zosobněn třemi muzikanty - jako první byl přibrán kytarista Gerda, který nějakou dobu hrál se starou sestavou. Následně byla změna kompletní s příchodem nové rytmické sekce - basák Palo a bubeník Rumek.

Dekáda tápaní je konečně za námi a je načase hledat zkušebnu. Prvním takovýmto místem byla garáž ve specifické části města Třince, zvaná Folvark. Kapela zde působí přibližně rok a toto období můžeme nazývat jako tvorba hnaná alkoholem. Byly zde stvořeny písně Starblast Beside the Crescent Moon, Despondency nebo Nightfall a současně se zrychlily a upravily staré songy. První vystoupení v novém složení proběhlo 16. dubna 2005 v klubu Barrocko.

Po této epizodě se kapela stěhuje do zkušebny v místním rockovém klubu Barrocko. Všichni si ty okamžiky velmi dobře pamatujeme a budou navždy poznamenány v našich srdcích a játrech. Ale všechno krásné jednou končí. Po přibližně půl roce zkoušení byla hospoda uzavřena jakousi organizací důchodců a postižených, poněvadž byli pronajímatelem prostorů klubu Barrocko. Můžeme to nazývat "podpora místní kultury" v našem městě.

Novodobá část historie začíná setkáním s kotlicore bossem Jumbem, který vlastní zkušebnu v Tyře. Bitterness si toto místo na první pohled zamilovali. Nejen pro vnitřní komfort, ale také díky okolním lesům a samozřejmě nedaleké hospodě U Liberdy. Byl to silný impuls k tvorbě nových věcí. A tak se i stalo. Byla stvořena píseň Sign of a Moth, krom toho proběhla spousta živých vystoupení. Po pár měsících se kapela vydává do studia GM recording, kde intenzivně pracuje na svém debutovém albu Sign of Our Extinction. Oficiální představení a křest CD proběhlo na Barrocko&Metalshop.cz festu Open Air vol.4 ve Vendryni.

MEMBERS

GLUFKA - vocals
RUMEK - batteries
MISZ - guitar